تا چند سال میتوان از یک آپارتمان استفاده کرد؟

مقالات

میانگین سنی یک خانه چقدر است؟

همه چیزهای زنده و غیر زنده با افزایش سن فرسوده می شوند، از جمله خانه های شما در تهران . زمانی فرا می رسد که ساختمان شروع به از دست دادن استحکام ساختاری و درخشندگی بیرونی خود می کند.

تا چند سال میتوان از آپارتمان ها استفاده کرد؟

در حالت ایده آل، میانگین طول عمر هر سازه بتنی در کشور ایران 75-100 سال است. اما به طور متوسط ​​عمر یک آپارتمان 50 تا 60 سال و یک خانه 40 سال در نظر گرفته می شود. خانه های مستقل بسیار کندتر از یک ساختمان آپارتمانی پیر می شوند، جایی که امکانات رفاهی و خدمات مشترک بین ساکنان جامعه به اشتراک گذاشته می شود. طول عمر آنها را می توان با انجام تعمیر و نگهداری منظم بهبود بخشید.

چرا خانه ها پیر می شوند؟

خانه ساختاری است که از ترکیب عناصری ساخته شده است که با گذشت زمان تخریب می شود. در مجموع، اثرات زیست محیطی در تهران و استفاده انسانی هر دو سهم خود را از آسیب وارد می کنند. جدای از این، خانه‌هایی در ایران که طراحی ضعیفی دارند، سریع‌تر تخریب می‌شوند.

چیزهایی که تحت استفاده مداوم هستند مانند خطوط لوله آب، کابل های برق و سایر خدمات وابسته به مرور زمان تخریب شده و پس از مدت زمان مشخصی فرسوده می شوند. جدای از این، بازشوهای در و پنجره، کیفیت پایین ساخت، عایق رطوبتی، رنگ آمیزی، چیدمان لوله کشی نیز باعث پیری زودرس خانه می شود.

با این حال، سن خانه های مستقل بسیار کندتر از یک ساختمان آپارتمانی است که در آن امکانات رفاهی و خدمات مشترک بین ساکنان جامعه به اشتراک گذاشته می شود. 

چگونه می توانید طول عمر خانه خود را افزایش دهید؟

از نظر مشاورین املاک آدیکو اقداماتی وجود دارد که می تواند به شما در بهبود طول عمر ملک خود کمک کند:

تمیز کردن منظم و جداسازی و دفع صحیح مواد زائد بسیار مهم است.

نگهداری مبلمان و سفید کاری منظم و همچنین بررسی سالانه موریانه ها، دیوارهای مرطوب و ازاره الزامی است.

شرایط آب و هوایی در تعیین طول عمر ساختمان نقش اساسی دارد. به عنوان مثال، شهرهای نزدیک به مناطق ساحلی مانند چنای با عوامل گرما و رطوبت شدید مواجه هستند. این می تواند باعث تخریب نمای بیرونی ساختمان شود.

چگونه می توانید طول عمر خانه یا آپارتمان خود را افزایش دهید؟

 به طور مشابه، مناطقی که بارندگی بالایی دارند، با نشت آب، رطوبت و ترک در سازه بتنی مواجه خواهند شد. این نیز به شدت بر میانگین سنی سازه تأثیر می گذارد. ملک خود را به خوبی برای مقابله با شرایط آب و هوایی آماده کنید.

چه متریالی برای ساخت باید استفاده کرد؟

همیشه یک متریال پایدار انتخاب کنید که بتواند به طور موثر در طراحی خانه استفاده شود. ترجیح داده می شود چیزهایی را که به صورت محلی ساخته شده اند خریداری کنید زیرا با در نظر گرفتن شرایط محلی طراحی شده اند. این به نوعی می تواند طول عمر سازه را افزایش دهد.

اگر در نزدیکی منطقه ساحلی زندگی می کنید، از استفاده از عناصر فلزی در خانه خودداری کنید، زیرا میزان نمک در نسیم دریا بسیار زیاد است و می تواند نرده ها و مواد نما ساخته شده را زنگ بزند.

استفاده از مواد مناسب برای ساخت و ساز می تواند میانگین سنی سازه شما را چند برابر افزایش دهد. پس از ساخت، تعمیر و نگهداری منظم، نگهداری مناسب می تواند خانه شما را برای سال ها سالم نگه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *