URL: http://www.adeeco.ir/special-events/detail/default.aspx?title=افتتاح-نخستین-آزمایشگاه-آموزشی-دانشجویی-فناوری-نانو-کشور-در-دانشگاه-سمنان&id=21 آزمایشگاه آموزشی دانشجویی نانوفناوری‌| شرکت مهندسی تجهیزات پیشرفته آدیکو

افتتاح نخستین آزمایشگاه آموزشی دانشجویی فناوری‌نانو کشور در دانشگاه سمنان

افتتاح نخستین آزمایشگاه آموزشی دانشجویی فناوری‌نانو کشور در دانشگاه سمنان


افتتاح نخستین آزمایشگاه آموزشی دانشجویی فناوری‌نانو کشور در دانشگاه سمنان

 به منظور آموزش عملی فناوری نانو به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، اولین آزمایشگاه‌ آموزشی دانشجویی دانشگاههای کشور توسط شرکت مهندسی تجهیزات پیشرفته آدیکو و با حمایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو تجهیز شده و با حضور مشاور وزیر علوم و دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در دانشگاه سمنان راه اندازی و آغاز به کار کرد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دکتر سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو  در مراسم آغاز به کار این آزمایشگاه  گفت : 66 دانشگاه کشور در مقطع کارشناسی ارشد ، 23 دانشگاه در دوره های phd یا دکتری تخصصی و در مجموع بیش از 25 هزار نیروی متخصص و بیش از دو هزار و 500 نفر از اعضای هیات علمی  دانشگاه ها در گرایش های مختلف نانو  تکنولوژی در کشور  فعال هستند .
وی تربیت نیروی انسانی متخصص و توانمند و عملیاتی کردن مطالب تئوری برای دانشجویان و تقویت آنان در این بخش را از اهداف ایجاد این آزمایشگاه برشمرد .
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو کشور با بیان اینکه این آزمایشگاه یک پکیج کامل برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری نانو تکنولوژی و حتی دیگر دانشجویان علاقه مندان به این حوزه است افزود : ایجاد این آزمایشگاه در دانشگاه سمنان پتانسیل خوبی علاوه بر دانشجویان این دانشگاه برای سایر دانشگاههای همجوار محسوب می شود تا از امکانات آن برای واحدهای عملی دانشجویان استفاده نمایند .
دکتر سید مهدی رضایت، مدیر کارگروه توسعه منابع انسانی ستاد توسعه فناوری نانو نیز در ادامه این مراسم پیشتازی دانشگاه سمنان در راه‌اندازی اولین آزمایشگاه را  قابل تقدیر دانست و اظهار امیدواری کرد :  با شروع کار این آزمایشگاه، شاهد پیشرفت بیشتر دانشجویان در مقاطع و رشته‌های مختلف دانشگاهی در این حوزه باشیم .
دکتر عباس هنربخش رئوف ، به اهمیت عملی کردن فعالیت‌های آموزشی در حوزه نانو اشاره و اظهار امیدواری کرد  : ایجاد این آزمایشگاه به عنوان اولین آزمایشگاه آموزشی دانشجویی فناوری نانو کشور در دانشگاه سمنان باعث ترغیب دیگر دانشگاه ها برای ایجاد این آزمایشگاه باشد .
دکتر عبدالحسین فریدون مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ایجاد این آزمایشگاه را پتانسیل خوبی برای تجاری سازی وارتباط دانشگاه با صنعت دانست و گفت : دانشگاه سمنان می تواند با استفاده از امکانات این آزمایشگاه در بخش نانو در کشور به عنوان یک شاخص مطرح شود .
دکتر احسان برهانی مسئول راه اندازی اولین آزمایشگاه آموزشی دانشجویی فناوری نانو کشور هم گفت : دستگاه انفجار الکتریکی سیم برای تولید نانوکلوئید فلزی، هموژنایزر التراسونیک، الکتروریس نازل‌دار آزمایشگاهی، رسوب بخار شیمیایی به روش حرارتی، آسیاب سیاره‌ای، اسپاترینگ رومیزی، لایه‌نشانی دورانی، لایه‌نشانی غوطه‌وری، میکروسکوپ پروبی روبشی + میز ضدارتعاش با محافظ RF، کروماتوگرافی گازی (GC FID) + هیدروژن ژنراتور و طیف سنج فرابنفش-مرئی (Photonix Ar 2015) تجهیزاتی هستند که برای راه‌اندازی آزمایشگاه آموزشی دانشجویی در اختیار دانشگاه سمنان قرار گرفته اند. وی ارائه خدمات در راستای عملیاتی کردن فناوری نانو به دانشجویان تحصیلات تکمیلی را از اهداف راه اندازی این آزمایشگاه برشمرد . در آئین آغاز به کار این آزمایشگاه  دکتر سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو ، دکتر عبدالحسین فریدونمشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ،  دکتر عباس هنربخش رئوف رییس و دیگر مسئولان دانشگاه سمنان و ستاد نانو حضور داشتند .


 

ثبت درخواست پیش فاکتور کاتالوگ عمومی نظر سنجی صندوق انتقادات و پیشنهادات عضویت در خبرنامه
طراحی سایت و سئو توسط کاسپید