ارائه فرایند نوین پلاسمای اتمسفری شرکت APJet در نمایشگاه Techtextil NA 2016

ارائه فرایند نوین پلاسمای اتمسفری شرکت APJet در نمایشگاه Techtextil NA 2016

در سال 2016 شرکت آمریکایی APJet فرایند پلاسمای اتمسفری خشک جهت ایجاد تکمیل­های با دوام و طول عمر بالا بر روی منسوجات را در نمایشگاه Techtextil NA2016 برای اولین بار ارائه داد.

این شرکت در سال 2015 نمونه دستگاه نیمه صنعتی و آماده تولید محصول را با همکاری دانشگاه کارولینای شمالی ارائه کرده بود. فرایند پلاسمایی ارائه شده برای استفاده در تکمیل­‌های شامل مواد، بر پایه آب بوده و شامل انواع این تکمیل‌­ها می­‌باشد. لازم به ذکر است تولید این سیستم توسط شرکت Apjet جهت پاسخگویی به نیاز صنعت بود که در سال 2015 در نمایشگاه ITMA دریافت کرده بوده است. شکل 1 دستگاه این شرکت را نشان می‌دهد.

شکل 1: دستگاه ساخته شده توسط شرکت APJet

این فرایند برای پخت تکمیل­‌های با دوام و طول عمر بالا بر روی منسوجات و نیز بی بافت­ها استفاده شده و هیچ گونه تاثیری بر روی لطافت پارچه و رنگ آن ندارد. همچنین این فرایند برای پردازش منسوجات محافظتی ساخته شده از الیاف حساس به دما مناسب می­باشد. این تکنولوژی سبب زدوده شدن آب از فرایند تکمیل منسوجات می‌شود و طبیعتاً بطور موثری مصرف انرژی و مواد شیمیایی مورد نیاز را برای حصول یک تکمیل با دوام و طول عمر بالا و با کیفیت حداکثری طبق نظر مشتری کاهش می‌­دهد.

شرکت APJet در
سال 2008 شروع بکار کرده و قسمت تحقیق و توسعه آن همکاری با دانشگاه کارولینای شمالی دارد. دیگر همکاران این شرکت صنایع ماشین سازی نساجی Morrison و نیز شرکت Matheson Tri Gas می­باشد. همچنین این شرکت مشغول تحقیقات برای جایگزین کردن گازی با گاز هلیوم به عنوان گاز تغذیه شده به محفظه پلاسما می­باشند.

  • مرجع:
  • تاریخ درج: 1395/07/18

ثبت درخواست پیش فاکتور کاتالوگ عمومی نظر سنجی صندوق انتقادات و پیشنهادات عضویت در خبرنامه
طراحی سایت و سئو توسط کاسپید